Program akcí

Na „Moři“ Vás i o letošní sezóně čeká řada zajímavých událostí – ať jsou to již tradiční koncerty s tradičními i netradičními zpěváky, zajímavé přednášky se zajímavým promítáním, divadelní představení pro malé i velké diváky či nejrůznější soutěživá klání pro všechny soutěživé duchy. Zatím je řada akcí v jednání, na stránkách jsou uvedeny pouze ty, které jsou 100% :-) – s blížícím se létem se bude program zaručeně rozrůstat.

Vstupenky na jednotlivá představení je možno rezervovat denně v době 11:00-21:00 na telefonním čísle 775 233 201, na lístky zakoupené minimálně 14dní před konáním akce poskytujeme 10% slevu. Přihlášky do soutěží dle uvedených informací u patřičné akce.

Máme též stránky na facebooku, určitě nás navštivte!!

Program LÉTO 2016 – Moře u rybníka Řeka

Večer s tóny harmoniky

středa 27.7. – 20:00

Přijďte si zazpívat písně lidové, národní, nadnároní i sprostonárodní… klasické večerní posezení s harmonikou a kytarou v podání pánů Hromádky a Jelínka.

Vstupné: dobrovolné

Upsometujská country

pátek 29.7.2016 – 20:00

Povyražení pro všechny milovníky dobrých tónů – hraje se od srdce, z radosti a s láskou! Kdo netančí nemá nohy, kdo nezpívá, leží pod stolem! :-)

Vstupné: dobrovolné

Pirátský den na Řece

sobota 30.7.2016 – 14:00

Vlny se vzdouvají, moře hučí a na Řece se schyluje k velkolepé bitvě – nemilosrdní piráti přepadnou odvážné námořníky! Kdo má chuť, nechť se přijde podívat na rekonstrukci historické bitvy, svést se v dobovém korábu, zastřílet si z luku a zasoutěžit si v nejrůznějších disciplínách.

Zvědové hlásí: První bitva proběhne ve 14:00, druhá pak v 17:00.

Pořádá THORWALDSONS

Vstupné: Pirátské zázemí/den: dospělí 80,-Kč, děti 50,-Kč

Cumerband – country, folk, pop a ostatní

pátek 5.8. – 20:00

Hudební seskupení, které svým výkonem potěší všechny milovníky klasických táborových songů a tradiční české country-klasiky. Večer se může zvrhnout v dlouhou a nekončící noc, varujte příbuzné, že dorazíte až s úsvitem :-)

Vstupné: dobrovolné

O Sněhurce – Malé divadélko

sobota 6.8.2016 - 18:00

Malé divadélko z Prahy k nám, jako každý rok, zavítá i letos a předvede svým divákům velmi oblíbenou divadelní pohádku O Sněhurce. Děti budou uchváceny krásnými písničkami a loutkami; – a věřte, že se budou smát a snad si i odnesou ponaučení :-D . Profesionální herci Anna a Rostislav Novákovi jsou zárukou nevšedního zážitku: paní Anna, za svobodna Kopecká, je pokračovatelkou loutkařské dynastie Matěje Kopeckého (již sedmá generace) a pan Rostislav byl 22 let členem Studia Y, v současnosti se velkou měrou podílí na projektu Cirk La Putyka, kde oba manželé i vystupují.

Vstupné: 60,- Kč

Vrabčí trh

sobota 13.8.2013 - 20:00

Zveme Vás posezení při živé hudbě, kdy můžete obdivovat souznění nejrůznějších nástrojů. O pohodu a zábavu se postará skupina Vrabčí trh, která má zkušenosti s hraním při nejrůznějších příležitostech. Určitě se nudit nebudete!!

Vstupné: dobrovolné

Čeští jezuité objevují Nový svět – přednáška o prvních cestovatelích v 17.století

pátek 19.8. – 18:00

Zajímavé osudy prvních českých cestovatelů jsou téměř zapomenutá kapitola dějin národního cestopisu. Zveme Vás na historickou přednášku, která Vám  na základě autentických dopisů přiblíží pocity, poznatky, zážitky a každodenní život prvních českých jezuitských misionářů, kteří se v 17. a 18. století  podíleli na objevování Ameriky, Filipín a Mariánských ostrovů. Zjistíte, že jezuité se ve svých dopisech ukazují v novém světle – nikoli jako fanatici a paliči knih, jak často přežívá v českém povědomí, ale jako odvážní a nadaní mladí lidé - a budete se divit, co všechno naši krajané, o nichž my nic nevíme a ani jsme se nikdy ve školách neučili,  dokázali vykonat a čím a jak se zapsali do světové historie, kartografie, matematiky a astrologie.

Přednáší historik a filolog PhDr. Pavel Zavadil, Ph.D.

Vstupné: výše dobrovolná, minimum 50,- Kč, dítě 40,-Kč – platí se při odchodu :-)

Na stojáka – Arnošt Frauenberg, Petr Vydra, Dominik Heřman Lev

Sobota 20.8. – 20:00

Nejlepší stand up comedy show v Čechách! Opět k nám zavítá skvělé představení Na stojáka, a opět ve hvězdném složení – Arnošt Frauenberg, Petr Vydra a Dominik Heřman Lev. Přijďte se k nám pobavit a nasbírat dobrou náladu do posledního týdne prázdnin!

Vstupné:

předprodej: dospělý 210,-; dítě 10-15let – 140,- Kč  Předprodej do 16.8.2016

na místě: dospělý 250,-Kč; dítě 10-15let – 180,-Kč

Loučení s prázdninami

sobota 26.8.; 20:00.

Prázdniny a léto končí, je třeba využít každé příležitosti poveselit se :-) . Zazpívat si můžete přijít s panem Hromádkou a jeho akordeonem a s kytarou pana Jelínka; zazní široká škála písní – od těch nejkrásnějších lidových až po notoricky známé odrhávačky…..