Program akcí

Na „Moři“ Vás i o letošní sezóně čeká řada zajímavých událostí – ať jsou to již tradiční koncerty s tradičními i netradičními zpěváky, zajímavé přednášky se zajímavým promítáním, divadelní představení pro malé i velké diváky či nejrůznější soutěživá klání pro všechny soutěživé duchy. Zatím je řada akcí v jednání, na stránkách jsou uvedeny pouze ty, které jsou 100% :-) – s blížícím se létem se bude program zaručeně rozrůstat.

Máme též stránky na facebooku, určitě nás navštivte!!

Program LÉTO 2018 – Moře u rybníka Řeka

Vikingové na Moři

Sobota 21.7. – 14:00

Podívaná pro všechny drsné dívky a drsné chlapce: na Řece proběhne pravý boj mezi starými vikingskými bojovníky! Silné paže, sekery, helmice, meče, štíty a řev. Přijďte nasát atmosféru boje na život a na smrt při rekonstrukci historické bitvy! Nebudou chybět ani tematické soutěže pro děti a další doprovodný program. Určitě si pak nenechte vyjít večerní vystoupení skupiny Subulcus, která celý den krásně tematicky zakončí.

Skupina Subulcus – středověká hudba

Sobota 21.7.-20:00

Nevšední hudební zážitek připraví pro všechny zmožené a přeživší bojovníky vikingské bitvy hudební seskupení Subulcus. Středověká hudba a tóny prastarých časů se ponesou hluboko do noci a oblaží ucho každého citlivého tvora.

1936-1938: ČS lehké opevnění

Neděle 22.7. – 18:00

Pro všechny zájemce o naší národní historii jsme připravili přednášku o systému československého stálého opevnění z let 1936-1938. Seznámíme Vás s typologií lehkých objektů, s dobovými i současnými fotografiemi řopíků, s principem, na kterém bunkry fungovaly, s informacemi o výzbroji objektů a mnohými dalšími zajímavostmi. Prezentace bude doplněna ukázkou výstroje pěšáka čs. armády z roku 1938 a v případě zájmu bude dokonce možné vyzkoušet si střelbu z airsoftové verze slavného kulometu ZB vz. 26 (předchůdce BRENu) či ze vzduchovky vz. 47.

Večer s tóny harmoniky

Středa 25.7. – 20:00

Přijďte si zazpívat písně lidové, národní, nadnároní i sprostonárodní… klasické večerní posezení s harmonikou a kytarou v podání pánů Hromádky a Jelínka.

Vstupné: dobrovolné

Upskometujská country

pátek 27.7.2018 - 20:00

Zaručeně zábavný večer s oblíbeným hudebním seskupením „Upskometujská country“ - přijďte si zatančit a zazpívat – repertoár velmi široký: od moravských lidovek po rockové pecky. Každý si přijde na své, muzikanti jsou skvělí, nálada báječná a atmosféra naprosto dokonalá!!! Kdo nezpívá nemá nohy, kdo netančí, leží pod stolem!!!!!

pokračování předešlé noci: Upsometujská country

Sobota 28.7.2018 – 20:00

Pěkné muziky není nikdy dost a uvidíte, že vydržíte víc, než myslíte! Večer ve stejném duchu jako páteční: hrajeme, zpíváme, pijeme, tančíme a řádíme!

Vstupné: dobrovolné

Srpnová kondiční pětka

sobota 4.8.2017 – 18:00

DBK při SK Chotěboř zve všechny nadšence, sportovce a milovníky běhu na trať dlouhou 5km! Přijďte si zaběhat a odreagovat se od všeho stresu! Startovné dospělí 50,-Kč, děti 25,-Kč, bohaté občerstvení zdarma v cíli.

Malé divadélko – představení pro děti

sobota 4.8.2018 - 18:00

Malé divadélko z Prahy k nám již poněkolikáté  zavítá a předvede svým divákům velmi oblíbenou divadelní pohádku O Kohoutkovi a Slepičce. Děti budou uchváceny krásnými písničkami a přeměnou herců v postavičky z děje; – a věřte, že se budou smát a snad si i odnesou ponaučení :-D . Zasmějí se i dospělí a kdo ví, jestli si i oni neodejdou moudřejší :-D

Profesionální herci Anna a Rostislav Novákovi jsou zárukou nevšedního zážitku: paní Anna, za svobodna Kopecká, je pokračovatelkou loutkařské dynastie Matěje Kopeckého (již sedmá generace) a pan Rostislav byl 22 let členem Studia Y, navíc ho můžete znát z televizních obrazovek a v současnosti se velkou měrou podílí na projektu Cirk La Putyka, kde oba manželé i vystupují.

Vstupné: 60,- Kč

Naši dravci – přednáška s ukázkou ptáků

Středa 8.8.2018- 18:00

Kdo k nám přijde uslyší věci zajímavé a ještě zajímavější uvidí; čeká Vás krásná přednáška o dravých ptácích, o jejich chování v přírodě, o  jejich životě v přirozených podmínkách a i o způsobu jejich chovu v zajetí.  Dlouholetý chovatel pan Augustin s nimi tráví mnoho času a  zodpoví na každou Vaši otázku a všechno Vám rád vysvětlí – navíc Vám ještě přiveze ukázat pár svých chovanců.

Večer s tóny harmoniky

Sobota 11.8.2018 – 20:00

Pan Hromádka a pan Jelínek opět rozezvučí stěny stařičké restaurace – přijďte si poslechnout písně, které zde zněly v době jejího mládí. Lidové a lidově známé písně potěší každého, kdo si rád od srdce zazpívá.

1 2